Opis stanowiska administratora sieci LAN. Pełny dokument

  1. Niniejsza instrukcja określa podstawowe wymagania dotyczące pracy tego specjalisty i została opracowana zgodnie z obowiązującymi dokumentami Ukrainy, wewnętrznymi zasadami, instrukcjami i przepisami Przedsiębiorstwa.
  2. Administrator sieci LAN wykonuje prace związane z obsługą i administracją siecią lokalną przedsiębiorstwa.
  3. Administrator sieci LAN jest powoływany i odwoływany ze stanowiska na mocy zarządzenia Dyrektora Przedsiębiorstwa.
  4. Na stanowisko Administratora sieci LAN powoływani są kandydaci z wyższym wykształceniem technicznym i co najmniej dwuletnim doświadczeniem zawodowym w zakresie technologii sieciowych i administracji sieciowymi systemami operacyjnymi.
  5. Administrator sieci LAN musi wiedzieć:
  • materiały metodologiczne, normatywne i referencyjne dotyczące wykonywanej pracy.
  • główne metody badań i projektowania, wykonywanie prac dostosowawczych.
  • cechy funkcjonowania sieci i systemów komputerowych, Internetu.
  • oprogramowanie i sprzęt komputerowy wykorzystywany w „Przedsiębiorstwie”.
  • parametry techniczne, cechy konstrukcyjne, przeznaczenie i zasady działania sprzętu używanego w „Przedsiębiorstwie”.
  • stosowane formy rachunkowości i sprawozdawczości, tryb ich prowadzenia i sporządzania, podstawy prowadzenia ewidencji.
  • zasady i przepisy ochrony pracy, bezpieczeństwa, higieny pracy i bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
  • podstawy ekonomii, organizacja pracy i produkcji.
  1. Wykonując swoje obowiązki, Administrator LAN musi kierować się:
  • Obowiązujące ustawodawstwo Ukrainy.
  • Standardy korporacyjne.
  • Instrukcje dotyczące organizacji dyżurów, dostępu i kontroli wewnętrznej na terenie „Przedsiębiorstwa”.
  • Zamówienia i instrukcje dla przedsiębiorstwa.
  • Instrukcje bezpieczeństwa i przeciwpożarowe.
  • Ten opis stanowiska.

Ii. Obowiązki zawodowe

  1. Realizuje politykę bezpieczeństwa przyjętą w „Przedsiębiorstwo”.
  2. Prowadzi rutynowe ćwiczenia sprawdzające wybrane procedury pod kątem adekwatności polityk bezpieczeństwa.
  3. Informuj kierownictwo o skuteczności istniejących polityk bezpieczeństwa i środkach technicznych, które mogą poprawić ochronę.
  4. Zapewnij ochronę sprzętu sieci lokalnej, w tym interfejsów z innymi sieciami.
  5. Reaguj szybko i skutecznie na groźne zdarzenia. Informuj administratorów serwisu o próbach naruszenia bezpieczeństwa. Zapewnij pomoc w odpieraniu gróźb, identyfikowaniu sprawców naruszenia i udzielaniu informacji w celu ich ukarania.
  6. Korzystaj ze sprawdzonych narzędzi do audytu i wykrywania podejrzanych.
  7. Analizuj codzienne informacje rejestracyjne związane ogólnie z siecią, a w szczególności z serwerami plików.
  8. Monitoruj nowe wydarzenia w obszarze bezpieczeństwa informacji, informuj o nich użytkowników i kadrę kierowniczą.
  9. Nie nadużywaj danych mu wielkich mocy.
  10. Opracuj procedury i przygotuj instrukcje mające na celu ochronę sieci lokalnej przed złośliwym oprogramowaniem. Zapewnij pomoc w wykryciu i wyeliminowaniu złośliwego kodu.
  11. Regularnie twórz kopie zapasowe informacji przechowywanych na serwerach plików.
  12. Wykonaj wszystkie zmiany w konfiguracji sprzętu i oprogramowania sieciowego.
  13. Upewnij się, że w celu uzyskania dostępu do zasobów sieciowych wymagane są procedury identyfikacji i uwierzytelniania.
  14. Nazwy logowania i hasła początkowe udostępniaj użytkownikom dopiero po wypełnieniu formularzy rejestracyjnych.
  15. Okresowo sprawdzaj niezawodność ochrony sieci lokalnej. Uniemożliwiaj nieautoryzowanym użytkownikom uzyskiwanie uprawnień.

III. Prawa

Administrator sieci LAN ma prawo:

  1. Przedstawiaj kierownictwu działu propozycje dotyczące formy stosunku pracy i formy wynagrodzenia.
  2. Przedstawianie propozycji kierownictwu działów w celu usprawnienia organizacji pracy działów i zwiększenia ich efektywności.
  3. Natychmiast przerwij pracę, jeśli jej produkcja zagraża bezpieczeństwu pracowników.
  4. Zabronić używania oprogramowania, jeżeli nie spełnia ono wymagań polityki bezpieczeństwa przyjętej przez Przedsiębiorstwo.

Administrator sieci LAN jest odpowiedzialny w następujących przypadkach:

  1. Nadużycie władzy.
  2. Słabe wykonywanie obowiązków.
  3. Naruszenie wymagań dokumentów metodologicznych, regulacyjnych i innych dotyczących działalności produkcyjnej i gospodarczej.
  4. Naruszenie zasad ochrony pracy, bezpieczeństwa, przeciwpożarowego i higieny przemysłowej.
  5. Nieracjonalne wykorzystanie przydzielonych zasobów materialnych i technicznych.

▪ Kontroler filmu. Opis pracy

▪ Nauczyciel-psycholog. Opis pracy

▪ Tynkarz. Opis pracy