Menu English Ukrainian Rosyjski Strona główna

Bezpłatna biblioteka techniczna dla hobbystów i profesjonalistów Bezpłatna biblioteka techniczna

Opis stanowiska pracy dla inżyniera działu testów komputerowych usługi edukacyjnej i innowacyjnej. Pełny dokument

Ochrona pracy

Ochrona pracy / Opisy stanowisk pracy

Komentarze do artykułu Komentarze do artykułu

I. Postanowienia ogólne

  1. Inżynier Działu Testów Komputerowych (dalej OKT) odnosi się do personelu dydaktycznego i pomocniczego.
  2. Powołanie na stanowisko inżyniera KTZ i zwolnienie z niego następuje na podstawie zarządzenia rektora.
  3. Na stanowisko inżyniera OCT zostaje powołana osoba z wyższym wykształceniem.
  4. Inżynier OCT powinien wiedzieć:
  • materiały regulacyjne i metodologiczne regulujące organizację i przeprowadzanie testów komputerowych oraz wykorzystanie technologii komputerowej w przetwarzaniu informacji;
  • charakterystyka techniczna i eksploatacyjna, cechy konstrukcyjne, przeznaczenie i tryby pracy komputerów, rodzaje technicznych nośników informacji;
  • technologia pracy z powłokami testowymi i innym oprogramowaniem wykorzystywanym w pracy KTZ;
  • tryb wydawania dokumentacji technicznej;
  • Regulamin przeprowadzania testów komputerowych;
  • podstawy prawa pracy;
  • zasad i norm ochrony pracy, środków bezpieczeństwa, higieny przemysłowej i ochrony przeciwpożarowej.
  1. Inżynier OCT w swoich działaniach kieruje się:
  • ustawodawstwo ukraińskie,
  • statut uczelni,
  • Regulamin działu testów komputerowych,
  • Regulamin przeprowadzania testów komputerowych oraz niniejszy Opis stanowiska.
  1. Inżynier KTZ podlega bezpośrednio Szefowi KTZ.

Ii. Obowiązki zawodowe

Inżynier KTZ:

  1. wykonuje polecenia, polecenia i polecenia przełożonych w kolejności ich podporządkowania, wydane w ramach posiadanych uprawnień służbowych, z wyjątkiem bezprawnych;
  2. utrzymuje poziom kwalifikacji wymagany na stanowisku, studiuje i analizuje światowe doświadczenia w zakresie doskonalenia komputerowych systemów testujących;
  3. określa możliwości wykorzystania i adaptuje gotowe oprogramowanie automatyzujące działania KTZ;
  4. zapewnia wsparcie dla programów i narzędzi programowych wdrożonych w OCT;
  5. zapewnia poufność, integralność i wydajność elektronicznego banku testów;
  6. opracowuje wraz z prodziekanami wydziałów i dyrektorem instytutu testowania komputerów harmonogram sesyjnych i międzysesyjnych testów komputerowych;
  7. konstruuje testy komputerowe zgodnie z żądaniami testów i przenosi testy do klas sieci;
  8. drukuje protokoły wyników badań;
  9. przeprowadza analizę statystyczną wyników badań;
  10. instaluje w razie potrzeby powłoki testowe na komputerach wydziałów uczelni zgodnie z wnioskami wydziałów i decyzją kierownika KTZ;
  11. wspiera elektroniczne zarządzanie dokumentami w OKT;
  12. przetwarza informacje statystyczne w KTZ, interpretuje i prezentuje wyniki przetwarzania w różnych formach;
  13. wykonuje procedury kontroli antywirusowej na stacjach roboczych;
  14. uczestniczy w inwentaryzacji i certyfikacji sprzętu;
  15. przestrzega dyscypliny pracy i harmonogramu pracy uczelni.

III. Prawa

Inżynier OCT ma prawo:

  1. zapoznać się z projektami decyzji kierownictwa uczelni i kierownika KTZ dotyczących jej działalności;
  2. uczestniczyć w spotkaniach, spotkaniach OKT na temat działalności wydziału;
  3. uczestniczyć w dyskusji na tematy związane z ich obowiązkami;
  4. zgłaszanie propozycji do rozpatrzenia przez kierownika KTZ w sprawie usprawnienia działalności uczelni (lub wydziału) i usprawnienia metod pracy zespołu, uwag do działalności wydziału, możliwości usunięcia braków w działalności wydziału uniwersytet lub wydział;
  5. współdziałać z pracownikami wszystkich działów strukturalnych;
  6. żądać osobiście lub w imieniu szefa OKT z innych pionów strukturalnych informacji i dokumentów niezbędnych do wykonywania jego obowiązków służbowych;
  7. podpisują i podpisują dokumenty w zakresie ich kompetencji;
  8. wymagać od szefa KTZ pomocy w wykonywaniu powierzonych mu obowiązków oraz w korzystaniu z praw przewidzianych w niniejszym opisie stanowiska.

IV. Odpowiedzialność

Inżynier KTZ odpowiada za:

  1. nienależyte i nieterminowe wykonywanie swoich obowiązków;
  2. złej jakości wykonywanie pracy zgodnie z obowiązkami służbowymi;
  3. niewykonanie przydzielonych mu zaplanowanych zadań;
  4. niska dyscyplina wykonawcza;
  5. nieprzestrzeganie regulaminu wewnętrznego uczelni;
  6. wyrządzenia szkody majątkowej – w granicach określonych przez obowiązujące przepisy prawa pracy.

 Polecamy ciekawe artykuły Sekcja Opisy stanowisk pracy:

▪ Operator kopiarki i powielacza. Opis pracy

▪ Pielęgniarka dzienna. Opis pracy

▪ Stolarz budowlany. Opis pracy