Opis stanowiska dyrektora restauracji. Pełny dokument

I. Postanowienia ogólne

  1. Dyrektor restauracji należy do kategorii managerów.
  2. Dyrektor restauracji prowadzi działalność w imieniu założyciela (właściciela).
  3. Na stanowisko dyrektora restauracji powołuje się osobę posiadającą wyższe wykształcenie zawodowe i staż pracy w gastronomii publicznej co najmniej 3 lata lub wykształcenie średnie zawodowe i staż pracy w gastronomii publicznej co najmniej 5 lat.
  4. Powołanie na stanowisko dyrektora restauracji i zwolnienie z niego następuje na podstawie zarządzenia założyciela przedsiębiorstwa (właściciela).
  5. Kierownik restauracji musi wiedzieć:
  • dekrety, zarządzenia, zarządzenia i inne dokumenty regulujące i regulacyjne organów wyższych i lokalnych, dotyczące publicznych zakładów gastronomicznych;
  • zasady produkcji i sprzedaży produktów (usług) gastronomii publicznej;
  • organizacja produkcji i zarządzanie restauracją, zadania i funkcje jej oddziałów;
  • zaawansowane doświadczenie krajowe i zagraniczne w zakresie organizacji cateringu i obsługi gości;
  • ekonomika gastronomii;
  • procedura cenowa;
  • organizacja wynagrodzeń i zachęt do pracy;
  • ustawodawstwo dotyczące pracy i ochrony pracy Ukrainy;
  • wewnętrzne przepisy pracy;
  • zasady i przepisy ochrony pracy, bezpieczeństwa, higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej i higieny osobistej;
  1. Dyrektor restauracji w swojej działalności kieruje się statutem przedsiębiorstwa, niniejszym Opisem stanowiska i podlega bezpośrednio założycielowi (właścicielowi) przedsiębiorstwa.
  2. W czasie nieobecności dyrektora restauracji (choroba, urlop, podróż służbowa itp.) jego obowiązki wykonuje zastępca (w przypadku jego nieobecności osoba powołana zgodnie z ustalonym trybem), który nabywa odpowiednie uprawnienia i jest odpowiedzialny za należyte wykonywanie powierzonych mu obowiązków.

Ii. Obowiązki zawodowe

Dyrektor restauracji:

  1. Sporządza dokumenty niezbędne do prowadzenia działalności w zakresie świadczenia usług gastronomicznych.
  2. Zapewnia Klientom niezbędną i rzetelną informację o świadczonych usługach.
  3. Zapewnia dostępność produktów spożywczych dla każdej partii m.in. surowce użyte do przygotowania produktów gastronomii, dokument zawierający informacje o producencie i jakości produktu (świadectwo zgodności, raport higieniczny itp.).
  4. Organizuje, planuje i koordynuje działalność restauracji.
  5. Zapewnia wysoki poziom wydajności produkcji, wprowadzenie nowego sprzętu i technologii, postępowe formy usług i organizację pracy.
  6. Monitoruje racjonalne wykorzystanie zasobów rzeczowych, finansowych i pracy, ocenia wyniki działalności produkcyjnej i jakość obsługi klienta.
  7. Badanie popytu konsumentów na produkty restauracyjne.
  8. Negocjuje i zawiera umowy na dostawę produktów spożywczych, półproduktów i surowców, zapewnia ich terminowość, kontroluje terminowość, asortyment, ilość i jakość odbioru i sprzedaży produktów.
  9. Organizuje rozliczanie wykonanej pracy i usług, raportowanie działalności produkcyjnej, m.in. właściciel restauracji.
  10. Reprezentuje interesy restauracji i działa w jej imieniu.
  11. Dostarcza organom regulacyjnym informacji związanych ze świadczeniem usług cateringu publicznego.
  12. Ustala obowiązki służbowe dla podległych mu pracowników i podejmuje działania zapewniające ich realizację.
  13. Podejmuje decyzje dotyczące powoływania, przenoszenia i zwalniania pracowników restauracji; stosuje środki zachęcające wyróżniających się pracowników, nakłada kary na osoby naruszające dyscyplinę produkcji i pracy.
  14. Monitoruje przestrzeganie przez pracowników zasad i norm ochrony i bezpieczeństwa pracy, wymagań sanitarnych i zasad higieny osobistej, dyscypliny przemysłowej i pracy, wewnętrznych regulaminów pracy.
  15. Zapewnia, że ​​pracownicy restauracji zajmujący się produkcją, magazynowaniem i sprzedażą produktów spożywczych przechodzą badania lekarskie w terminach ustalonych przez organ inspekcji sanitarnej.
  16. Zarządza personelem restauracji.

III. Prawa

Kierownik restauracji ma prawo do:

  1. Zapoznaj się z projektami decyzji założyciela przedsiębiorstwa (właściciela) odnoszących się do działalności restauracji.
  2. Weź udział w dyskusji na tematy związane z ich obowiązkami służbowymi.
  3. Przedstawić do rozpatrzenia propozycje założyciela przedsiębiorstwa (właściciela) mające na celu ulepszenie działalności restauracji i poprawę jakości świadczonych usług.
  4. Podpisywać i zatwierdzać dokumenty w zakresie ich kompetencji.
  5. Wymagaj od założyciela przedsiębiorstwa (właściciela) pomocy w wykonywaniu jego obowiązków służbowych i praw.

IV. Odpowiedzialność

Kierownik restauracji odpowiada za:

  1. Za nienależyte wykonanie lub niewykonanie obowiązków służbowych przewidzianych w niniejszym Opisie stanowiska, w granicach określonych przez prawo pracy Ukrainy.
  2. Za przestępstwa popełnione w ramach wykonywania swojej działalności - w granicach określonych przez ustawodawstwo administracyjne, karne i cywilne Ukrainy.
  3. Za wyrządzenie szkody materialnej – w granicach określonych przez prawo pracy i prawo cywilne Ukrainy.

▪ Kierownik Działu Programów Autorskich. Opis pracy

▪ Pokojówka. Opis pracy

▪ Kierowca koparki. Opis pracy