Opis stanowiska myśliwego (starszego myśliwego). Pełny dokument

  1. Myśliwy (starszy myśliwy) należy do kategorii specjalistów.
  2. Na stanowisko myśliwego powołuje się osobę z wyższym wykształceniem zawodowym bez przedstawienia wymagań dotyczących stażu pracy; lub średnie wykształcenie specjalistyczne i co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe.
  3. Powołanie na stanowisko myśliwego i zwolnienie z niego następuje na podstawie zarządzenia kierownika organizacji (przedsiębiorstwa) po przedstawieniu lub za zgodą kierownika jednostki strukturalnej (wydziału łowieckiego, patrolu leśniczego itp.).
  4. Myśliwy zgłasza się bezpośrednio do _______.
  5. W czasie nieobecności myśliwego (urlop, choroba itp.) jego obowiązki wykonuje osoba wyznaczona w określony sposób. Osoba ta nabywa odpowiednie uprawnienia i jest odpowiedzialna za wysoką jakość i terminowość powierzonych jej obowiązków.
  6. Myśliwy wykonuje przydzielone mu obowiązki na terytorium _______ (nazwa jednostki strukturalnej) (wydział łowiecki, rezerwat, patrol leśniczego, obszar reprodukcji itp.), dokładne współrzędne, lokalizacja, obszar podległego terytorium są określone w umowie o pracę myśliwego.
  7. Myśliwy musi wiedzieć:
  • regulaminy, zarządzenia, dyrektywy, instrukcje i inne materiały zawierające wytyczne (przepisy lokalne) dotyczące zagadnień gospodarki łowieckiej i nadzoru łowieckiego;
  • biologia i ekologia zwierząt łownych, metody odstrzału, techniki łowieckie;
  • zasady ochrony i bezpieczeństwa pracy, zasady łowiectwa na terenie, regionie;
  • Karta Towarzystwa Myśliwych i Rybaków,
  • Ustawodawstwo Ukrainy.

Ii. Obowiązki zawodowe

  1. Organizuje i wykonuje prace związane z utrzymaniem terenu łowieckiego (gospodarstwa) _______, zapewnia realizację zaplanowanych zadań, środki w zakresie uporządkowania kordonu leśniczego, szałasów, punktów postojowych, obiektów do przechowywania paszy (wiaty do przechowywania paszy, silosy itp.).
  2. Organizuje i prowadzi prace w zakresie liczenia zwierząt łownych i ptaków na obszarze łowieckim, podejmuje działania mające na celu zwiększenie liczebności dzikich zwierząt i ptaków, ich import i wypuszczanie na teren.
  3. Prowadzi tradycyjną działalność biotechniczną, w tym:
  • zaopatrzenie, zakup pasz;
  • układanie lizawek solnych;
  • osika rąbek;
  • sadzenie wierzby na pniu;
  • układ karmników dla jeleni, saren;
  • żerowiska dla dzików, cietrzewia, zająca;
  • rozmieszczenie sztucznych gniazd, wodopojów;
  •  eksport pasz do punktów żywieniowych.
  1. Przedstawia propozycje planów wydobycia zwierzyny łownej na nadchodzący sezon.
  2. Prowadzi i bezpośrednio uczestniczy w eksterminacji wilków, szakali i innych zwierząt oraz ptaków szkodliwych dla polowań.
  3. Organizuje i bezpośrednio realizuje ochronę państwowego funduszu łowieckiego w ścisłej współpracy z inspektorami publicznymi, urzędnikami odpowiednich organów (MSWiA, kontrola środowiska, ochrona lasów itp.), którym powierzono nadzór i kontrolę nad realizacją przepisów łowieckich, w tym:
  • metoda najazdu;
  • ochrona przez pikietowanie;
  • patrolowanie siedlisk zwierząt łownych, w tym na pojazdach, w celu zapobiegania kłusownictwu;
  • sporządzanie protokołów z nalotów i pikiet na miejscu, na podstawie komunikatów i informacji, z wizytami na miejscu;
  • składanie wniosków w sprawie zastosowania środków administracyjnych wobec osób naruszających zasady i warunki łowiectwa, wysokości kary pieniężnej itp.;
  • reprezentacja przed sądem w sprawach dotyczących naruszeń zasad łowiectwa, łowiectwa i użytkowania gruntów.
  1. Myśliwy prowadzi rejestr stwierdzonych na terenie łowiska naruszeń łowieckich, skonfiskowanych narzędzi i produktów myśliwskich.
  2. Systematycznie informuje kierowników jednostek strukturalnych o stanie sektora łowieckiego (kordon Jaeger, rezerwat, obszar rozrodczy, teren łowiecki).
  3. Prowadzi ewidencję i zapewnia bezpieczeństwo podstawowej dokumentacji dotyczącej ochrony zwierząt łownych:
  • protokoły, protokoły naruszeń zasad polowania;
  • materiały dotyczące rozliczania liczebności łowieckich ssaków i ptaków.
  1. Zapewnia kwartalną sprawozdawczość statystyczną.

  1. Za odznakę coroczne dostarczenie bezpłatnego umundurowania zgodnego z ustalonymi standardami.
  2. Przechowuj i noś służbową broń palną i sprzęt specjalny podczas wykonywania obowiązków służbowych.
  3. Sprawdź, czy myśliwi posiadają bilety na polowanie, zezwolenia organów spraw wewnętrznych na przechowywanie i noszenie broni oraz bony; zaznaczyć na kuponach ilość oddanych strzałów; sprawdź broń.
  4. Zgodnie z trybem określonym przez prawo zatrzymaj osoby naruszające zasady łowiectwa w celu sporządzenia protokołu; w przypadku wykrycia przypadków kłusownictwa przekazać materiały regionalnym organom spraw wewnętrznych w celu wszczęcia postępowania karnego.
  5. Dostarczaj sprawców naruszenia organom ścigania, konfiskuj broń i sprzęt wędkarski, nielegalne produkty myśliwskie (z wyjątkiem zajęcy i ptaków), sporządzaj raporty z konfiskat. Nielegalnie wydobyte produkty należy dostarczać do publicznych placówek gastronomicznych. Do protokołu dołącza się dowód odbioru.
  6. Dokonuj przeszukań mienia i przeszukań osobistych osób zatrzymanych, kontroli broni i innych narzędzi służących do pozyskiwania zwierząt łownych.

▪ Starszy barman. Opis pracy

▪ Dyrektor ds. Sprzedaży. Opis pracy

▪ Inżynier ds. regulacji i testów. Opis pracy