Opis stanowiska specjalisty w dziale rozwoju zawodowego personelu. Pełny dokument

  1. Specjalista działu doskonalenia zawodowego personelu podlega bezpośrednio kierownikowi działu.
  2. Specjalistę działu doskonalenia zawodowego personelu powołuje i odwołuje ze stanowiska dyrektor generalny na wniosek zastępcy dyrektora generalnego ds. personalnych.
  3. Musisz wiedzieć:
  • obowiązujące przepisy prawa i lokalne dokumenty regulacyjne Spółki dotyczące pracy działu.
  • strukturę organizacyjną Spółki, profil, specjalizację oraz perspektywy jej rozwoju.
  • podstawy naukowej organizacji pracy, pedagogiki, socjologii, psychologii.
  • etyka komunikacji biznesowej.
  • komputera osobistego i sprzętu biurowego w ramach swoich obowiązków służbowych, posiadają umiejętności pracy na nich.
  1. Na stanowisko specjalisty w dziale doskonalenia zawodowego kadr powoływane są osoby z wykształceniem wyższym (najlepiej socjolog, psycholog).

Ii. Obowiązki zawodowe

  1. Zgodnie z Programem Rozwoju Kadr oraz postulatami szefów pionów strukturalnych odpowiada za organizację różnych form szkoleń dla pracowników Spółki:
  • wstępne szkolenie zawodowe dla pracowników;
  • przekwalifikowanie pracowników;
  • szkolenie w zawodach drugich i pokrewnych;
  • zaawansowane szkolenia, organizacja szkoleń wewnątrzzakładowych dla menedżerów, specjalistów i pracowników;
  • szkolenie pracowników Spółki podczas stażu.
  1. Przygotowuje miesięczne raporty ze szkoleń i rozwoju zawodowego personelu.
  2. Opracowuje dokumenty instruktażowe i regulacyjne (regulaminy, instrukcje, zasady) dotyczące rozwoju zawodowego personelu w ramach swoich kompetencji.
  3. Współpracuje z wyspecjalizowanymi podstawowymi, średnimi i wyższymi instytucjami edukacyjnymi w zakresie doboru personelu, jest odpowiedzialny za organizację praktyk zawodowych dla uczniów wyspecjalizowanych instytucji edukacyjnych.
  4. Nawiązuje kontakty z placówkami oświatowymi, sporządza umowy na szkolenia, przekwalifikowania i doskonalenia pracowników Spółki.
  5. Stanowi podstawę edukacyjną i metodyczną szkoleń branżowych w przedsiębiorstwie (podręczniki, programy nauczania, bilety egzaminacyjne).
  6. Organizuje prace nad orientacją zawodową młodzieży, opracowuje dokumentację edukacyjną i metodyczną (plany wychowawcze i tematyczne, podręczniki i rekomendacje, rozkłady zajęć dla grup studyjnych).
  7. Organizuje i kontroluje pracę komisji kwalifikacyjnych, prowadzi dokumentację zgodnie ze standardami szkolenia w systemie zarządzania jakością.
  8. W ramach swoich kompetencji organizuje i realizuje działania promujące dobór i rozwój zawodowy personelu (certyfikacja, rotacja, staże, selekcja konkursowa itp.).
  9. Opracowuje materiał roboczy (kwestionariusze, testy) oraz tworzy podstawy metodologiczne do prowadzenia badań socjologicznych.
  10. Tworzy charakterystykę biznesową pracowników z zaleceniami dotyczącymi najbardziej optymalnego wykorzystania możliwości zawodowych jednostki, uwzględniając perspektywy jej rozwoju zawodowego.
  11. Uczestniczy we wdrażaniu działań na rzecz adaptacji produkcyjnej nowozatrudnionych pracowników Spółki.
  12. Analizuje przyczyny rotacji pracowników.
  13. Spełnia wymagania dokumentów instruktażowych Spółki dotyczących pracy na komputerach osobistych.
  14. Zaangażowany w samokształcenie według osobistego planu.

Specjalista w dziale rozwoju zawodowego personelu ma prawo do:

  1. Przedkładaj propozycje usprawnienia pracy związane z obowiązkami przewidzianymi w niniejszym Opisie stanowiska do rozpatrzenia przez kierownika działu.
  2. Informowania bezpośredniego przełożonego o wszelkich uchybieniach w działalności Spółki, jej pionów strukturalnych stwierdzonych w trakcie wykonywania przez nich obowiązków oraz przedstawiania propozycji ich usunięcia.
  3. Żądania osobiście lub w imieniu kierownika działu od kierowników i specjalistów pionów strukturalnych Spółki informacji, dokumentów niezbędnych do wykonywania ich obowiązków.

IV. Odpowiedzialność

Specjalista działu rozwoju zawodowego kadr odpowiada za:

  1. Za nienależyte wykonanie lub niewykonanie obowiązków służbowych przewidzianych w niniejszym Opisie stanowiska - w granicach określonych przez obowiązujące prawo pracy Ukrainy.
  2. Za przestępstwa popełnione w ramach wykonywania swojej działalności - w granicach określonych przez obowiązujące ustawodawstwo administracyjne, karne i cywilne Ukrainy.
  3. Za wyrządzenie szkody majątkowej – w granicach określonych przez obowiązujące prawo pracy i prawo cywilne Ukrainy.

▪ Kierownik Działu Rozwoju Technologicznego i Wdrożeń Centrum Obliczeniowego (Informacyjno-Informacyjnego). Opis pracy

▪ Zastępca ordynatora szpitala do prac klinicznych i eksperckich. Opis pracy

▪ Rysownik-projektant. Opis pracy