Menu English Ukrainian Rosyjski Strona główna

Bezpłatna biblioteka techniczna dla hobbystów i profesjonalistów Bezpłatna biblioteka techniczna

Opis stanowiska inżyniera serwisu. Pełny dokument

Ochrona pracy

Ochrona pracy / Opisy stanowisk pracy

Komentarze do artykułu Komentarze do artykułu

I. Postanowienia ogólne

  1. Inżyniera serwisu powołuje i odwołuje Dyrektor Generalny.
  2. Inżynier serwisu musi mieć co najmniej średnie wykształcenie zawodowe.
  3. Inżynier Serwisu podlega bezpośrednio Dyrektorowi Generalnemu.
  4. Inżynier serwisu musi wiedzieć:
  • specjalizacja przedsiębiorstwa i cechy jego działalności;
  • literatura naukowa, techniczna i inna specjalistyczna dotycząca wsparcia technicznego dla nieprzerwanej pracy terminala;
  • oprogramowanie i środki matematyczne terminala;
  • instrukcje dotyczące przestrzegania reżimu pracy specjalnej;
  • podstawy prawa pracy;
  • zasady i przepisy ochrony pracy.
  1. W swojej pracy inżynier serwisu kieruje się:
  • ustawodawstwo Ukrainy;
  • zasady i przepisy ochrony pracy, bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej;
  • Statut spółki (w tym Wewnętrzny Regulamin Pracy, zarządzenia i instrukcje Dyrektora Generalnego, niniejszy Opis Stanowiska);
  • Umowa o pracę (umowa).

Ii. Obowiązki zawodowe

Inżynier serwisu wykonuje następujące obowiązki zawodowe:

  1. Wykonuje prace związane z montażem i instalacją narzędzi technicznych i programowych niezbędnych do nieprzerwanej pracy terminala;
  2. Instaluje całe oprogramowanie niezbędne do działania terminala;
  3. Wykonuje bieżące naprawy terminala;
  4. W razie potrzeby aktualizuje terminal;
  5. Przestrzega przepisów prawa pracy, bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej;
  6. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe;
  7. Przestrzega etycznych standardów postępowania;
  8. Uczestniczy w opiniowaniu projektów specyfikacji technicznych, planów i opracowywaniu niezbędnej dokumentacji technicznej;
  9. Przeprowadza analizę porównawczą danych badawczych i testowych, bada możliwe opcje awarii sprzętu;
  10. Uczestniczy w przygotowaniu rekomendacji i propozycji usprawnienia i zwiększenia efektywności organizacji przedsiębiorstwa;
  11. Opracowuje przeglądy informacji na temat działania terminali;
  12. Wykonuje zadania operacyjne związane z zapewnieniem nieprzerwanej pracy terminala;
  13. Przeprowadza kontrole kontrolne działania i wydajności zmontowanego sprzętu, analizuje wyniki kontroli i opracowuje propozycje ulepszenia i zwiększenia skuteczności podjętych działań;
  14. Bada i uogólnia doświadczenia innych instytucji, organizacji i przedsiębiorstw w zakresie stosowania środków technicznych w celu zwiększenia efektywności i usprawnienia pracy;
  15. Prace wykonuje terminowo, na wysokim poziomie naukowym i technicznym, przestrzegając wymagań instrukcji harmonogramu prac.

III. Prawa

Serwisant ma prawo:

  1. Samodzielnie wybieraj formy i metody pracy oraz planuj ją w ramach niniejszego Opisu Stanowiska.
  2. Samodzielnie wybiera najwłaściwsze rozwiązania praktyczne w granicach powierzonego mu zadania.
  3. Zapoznaj się ze skargami i innymi dokumentami zawierającymi ocenę jego pracy, udziel wyjaśnień w ich sprawie.
  4. Podnoszenie kwalifikacji;

IV. Odpowiedzialność

Inżynier serwisu jest odpowiedzialny za:

  1. Niewywiązywanie się z obowiązków funkcjonalnych.
  2. Nieprawdziwe informacje o statusie otrzymanych zadań i poleceń, naruszenie terminów ich wykonania.
  3. Niestosowanie się do poleceń, poleceń dyrektora przedsiębiorstwa, poleceń i zadań kierownika działu.
  4. Naruszenie Wewnętrznego Regulaminu Pracy, przepisów przeciwpożarowych i przepisów bezpieczeństwa obowiązujących w przedsiębiorstwie.

 Polecamy ciekawe artykuły Sekcja Opisy stanowisk pracy:

▪ Artysta-konstruktor (projektant). Opis pracy

▪ Lekarz chorób zakaźnych. Opis pracy

▪ Majster Opis pracy