Opis stanowiska księgowego zajmującego się rozliczaniem pożyczonych środków. Pełny dokument

  1. Niniejszy opis stanowiska określa obowiązki funkcjonalne, prawa i obowiązki księgowego w zakresie rozliczania pożyczonych środków.
  2. Księgowego do rozliczania pożyczonych środków powołuje się na stanowisko i odwołuje ze stanowiska w sposób określony przez obowiązujące przepisy prawa pracy zgodnie z umową o pracę.
  3. Księgowy ds. Długów zgłasza się bezpośrednio do _______.
  4. Na stanowisko księgowego powoływana jest osoba posiadająca wykształcenie średnie zawodowe (ekonomiczne) bez wymagań dotyczących stażu pracy lub księgowy, który odbył specjalne szkolenie według ustalonego programu i posiada co najmniej _______ lat doświadczenia w rachunkowości i kontroli. ten teren.
  5. Księgowy musi wiedzieć:
  • akty prawne, rozporządzenia, instrukcje, zarządzenia, wytyczne, materiały metodyczne i regulacyjne dotyczące organizacji rozliczania pożyczonych środków i raportowania w tym zakresie;
  • formy i metody rachunkowości w przedsiębiorstwie;
  • planowanie i korespondencja rachunków do księgowania pożyczonych środków;
  • organizacja przepływu pracy w tym obszarze rachunkowości;
  • procedura dokumentowania i odzwierciedlania na rachunkach księgowych zadłużenia z tytułu otrzymanych pożyczek, udzielonych kredytów, zaciągniętych zobowiązań, a także skład i procedura ujmowania kosztów pożyczek i kredytów;
  • metody analizy ekonomicznej działalności gospodarczej i finansowej przedsiębiorstwa;
  • zasady działania technologii komputerowej;
  • ekonomia, organizacja pracy i zarządzanie;
  • rynkowe metody zarządzania;
  • prawo pracy;
  • zasady i przepisy ochrony pracy.
  1. Księgowemu ds. rachunkowości pożyczonych środków można przypisać obowiązki w powiązanym obszarze rachunkowości.

Ii. Obowiązki zawodowe

Księgowy kredytowy:

  1. wykonuje prace związane z prowadzeniem ksiąg rachunkowych zgodnie z wymogami obowiązującego ustawodawstwa Ukrainy w zakresie rozliczania zadłużenia z tytułu otrzymanych pożyczek, kredytów, zaciągniętych zaciągniętych zobowiązań;
  2. uczestniczy w opracowywaniu i wdrażaniu działań mających na celu utrzymanie dyscypliny finansowej i racjonalnego wykorzystania zasobów;
  3. określa rodzaj zadłużenia z tytułu otrzymanych pożyczek i kredytów zgodnie z wymogami obowiązującego ustawodawstwa Ukrainy;
  4. określa skład i procedurę ujmowania kosztów zaciągania i kredytu;
  5. dokonuje przyjmowania i kontroli dokumentacji pierwotnej z tego obszaru księgowości oraz przygotowuje ją do prowadzenia księgowości;
  6. odzwierciedla na rachunkach operacji księgowych do rozliczania pożyczonych środków;
  7. oblicza podatki powstałe na tej stronie;
  8. przygotowuje i realizuje dokumenty płatnicze dla tego obszaru prac, monitoruje ich przebieg i wykonanie;
  9. zapewnia menadżerom, wierzycielom, inwestorom, audytorom i innym użytkownikom sprawozdań finansowych porównywalne i rzetelne informacje księgowe z tego obszaru rachunkowości;
  10. opracowuje roboczy plan kont, formularze dokumentów podstawowych służących do rejestracji transakcji gospodarczych, dla których nie przewidziano standardowych formularzy, a także formularze dokumentów do wewnętrznej sprawozdawczości księgowej, uczestniczy w ustalaniu treści podstawowych technik i metod rachunkowości i technologii do przetwarzania informacji księgowych;
  11. przygotowuje dane dotyczące odpowiedniego obszaru rachunkowości do celów sprawozdawczych, monitoruje bezpieczeństwo dokumentów księgowych, sporządza je zgodnie z ustaloną procedurą przekazania do archiwum;
  12. wykonuje prace związane z tworzeniem, prowadzeniem i przechowywaniem bazy danych informacji księgowych, dokonuje zmian w informacjach referencyjnych i regulacyjnych wykorzystywanych przy przetwarzaniu danych;
  13. wykonuje polecenia i instrukcje głównego księgowego, kierownika służby finansowej (działu);

Księgowy zajmujący się rozliczaniem pożyczonych środków ma prawo do:

  1. brać udział w dyskusji nad zagadnieniami wchodzącymi w zakres jego obowiązków służbowych;
  2. zgłaszać sugestie i uwagi dotyczące usprawnienia działań w przydzielonym obszarze pracy;
  3. wymagać od wykonawców przeglądu dokumentów, jeśli są one przygotowane z naruszeniem ustalonych zasad i wymagań;
  4. żądać i otrzymywać niezbędne informacje i dokumenty;
  5. żądać od kierownictwa stworzenia bezpiecznych warunków pracy i zgodności z prawem pracy.

IV. Odpowiedzialność

Księgowy odpowiada za:

  1. niewykonanie, nienależyte wykonywanie obowiązków służbowych;
  2. podanie fałszywych informacji o wykonaniu zleceń i dyspozycji, naruszenie terminów ich wykonania;
  3. ujawnianie informacji handlowych, które obejmują wszelkie informacje o pożyczkach, kredytach, transakcjach bankowych znanych księgowemu do rozliczania pożyczonych środków;
  4. niezapewnienie bezpieczeństwa dokumentów w tym obszarze rachunkowości;
  5. naruszenie wewnętrznych przepisów pracy, zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego, przepisów bezpieczeństwa i ustalonych procedur ochrony budynku.

▪ Główny programista (lider zespołu) działu informatyzacji. Opis pracy

▪ Niania. Opis pracy

▪ Kierownik sklepu (sekcja). Opis pracy