Opis stanowiska redaktora literackiego. Pełny dokument

  1. Redaktor literacki redakcji jest zatrudniany w _______ na zasadach konkursowych.
  2. Redaktor literacki jest zatrudniany i zwalniany ze stanowiska na mocy zarządzenia Dyrektora Generalnego _______. W przypadku zatrudnienia zostaje z nim zawarta umowa o pracę (umowa) na czas określony.
  3. Redaktor literacki podlega zastępcy redaktora naczelnego _______, a w przypadku jego nieobecności osobie go zastępującej.
  4. Redaktor literacki kieruje się:
  • aktualne ustawodawstwo Ukrainy;
  • Karta _______, jej lokalne dokumenty regulacyjne i organizacyjno-administracyjne;
  • Regulamin w redakcji;
  • niniejszy opis stanowiska pracy.
  1. Redaktor literacki powinien wiedzieć:
  • ustawodawstwo ukraińskie;
  • normy i wymagania dotyczące przygotowania materiału artykułowego do czasopism.

Ii. Obowiązki zawodowe

  1. Dbamy o przygotowanie artykułów i materiałów redakcyjnych na odpowiednim poziomie informacyjnym i językowym.
  2. Zarządzaj pracą korespondentów: przydzielaj zadania, określaj treść artykułów, przyjmuj ukończoną pracę, prowadź raporty.
  3. Redaguj artykuły przygotowane przez korespondentów i przygotuj je do publikacji.
  4. Raportuj dwa razy w miesiącu o stanie portfolio redakcyjnego.
  5. Zaangażuj różne organizacje rządowe, komercyjne i publiczne we współpracę informacyjną.
  6. Przygotowujemy i okresowo aktualizujemy materiały redakcyjne i inne materiały informacyjne i referencyjne dla ________ oraz, w celach promocyjnych, o charakterze PR - dla innych publikacji.
  7. Twórz tematyczne plany publikacji i monitoruj ich realizację.
  8. Opracuj i przedłóż koncepcje nowych nagłówków artykułów i materiałów analitycznych kierownictwu _______ do rozpatrzenia.

  1. Poproś _______ działów o informacje niezbędne do wykonania przydzielonych zadań.
  2. Weź udział w negocjacjach z przedstawicielami przedsiębiorstw i organizacji w kwestiach związanych z realizacją obowiązków funkcjonalnych.
  3. Zasugeruj kierownictwu _______, aby usprawnić pracę.

IV. Odpowiedzialność

Redaktor Literacki odpowiada za:

  1. Za nieujawnienie informacji o swoim zarobku oraz o wynagrodzeniach innych pracowników firmy, o których się dowiedział.
  2. O przestrzeganie dyscypliny pracy.
  3. Za pełną i terminową realizację poleceń i instrukcji kierownictwa.

V. Interakcja

  1. Redaktor literacki pozostaje w stałym kontakcie z zastępcą redaktora naczelnego, korespondentami i pozostałymi członkami redakcji, a w razie potrzeby z kierownikiem Działu Promocji Publikacji.

▪ Dyrektor artystyczny ds. druku. Opis pracy

▪ Kierowca dostawczy. Opis pracy

▪ Ekonomista Sprzedaży. Opis pracy