Opis stanowiska własnego korespondenta. Pełny dokument

I. Postanowienia ogólne

  1. Własny korespondent należy do kategorii specjalistów.
  2. Własny korespondent powinien wiedzieć:
  • ustawodawstwo medialne;
  • specyfika pracy informacyjnej;
  • podstawy produkcji gazet i czasopism;
  • metody przygotowania materiałów do publikacji;
  • metody edycji;
  • gramatyka i styl języka rosyjskiego;
  • metodyka wywiadu;
  • etyka dziennikarstwa;
  • zasady korzystania z urządzeń nagrywających, dyktafonów itp.;
  • zasady działania i pracy na komputerach osobistych;
  • metody przetwarzania informacji z wykorzystaniem nowoczesnych technicznych środków komunikacji i łączności, komputerów.
  • wewnętrzne przepisy pracy.
  • podstawy prawa pracy.

Ii. Obowiązki zawodowe

Własny Korespondent:

  1. Zaopatruje redakcję w informacje operacyjne i inne materiały oraz przygotowuje własne publikacje.
  2. Nawiązuje kontakty, na polecenie redakcji lub z własnej inicjatywy, z organami administracji rządowej, samorządami lokalnymi, przedsiębiorstwami i obywatelami w celu uzyskania niezbędnych informacji; na bieżąco informuje redakcję o nadchodzących wydarzeniach.
  3. Wyjazdy terenowe w celu relacjonowania wydarzeń na terenie wyznaczonym przez redakcję, w ustalonych przypadkach otrzymują akredytację.
  4. Pełni funkcję przedstawiciela redakcji w miejscu siedziby korespondenta.
  5. Przygotowuje najważniejsze materiały z powierzonych mu obszarów pracy.
  6. Dokonuje nagrań, w tym przy użyciu sprzętu audiowizualnego, filmuje i fotografuje, zgodnie z wymogami prawa medialnego.
  7. Weryfikuje prawdziwość otrzymanych informacji i spełnia pozostałe wymagania przepisów prawnych dotyczących mediów.
  8. Bierze udział w opracowywaniu wieloletnich i bieżących planów wydawniczych, opracowuje propozycje ujęć poszczególnych tematów oraz poszukuje nowych tematów.
  9. Stanowi zasób autora.
  10. Redaguje materiały autorskie, dba o poprawność cytatów, imion, numerów i innych danych faktycznych.
  11. Kompiluje zbiory, tytuły, przygotowuje je do druku i wydaje zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem.
  12. Podsumowuje materiały korespondentów niezależnych, zapewnia im twórczą pomoc.
  13. Przygotowuje obowiązkowe minimum informacji ustalone na zlecenie redaktora naczelnego.
  14. Zawiadamia Redaktora Naczelnego o ewentualnych roszczeniach i przedstawieniach innych wymagań przewidzianych prawem w związku i w związku z rozpowszechnianiem przygotowanego przez niego przekazu lub materiału.
  15. Na polecenie dyrekcji pracuje z listami otrzymanymi przez redakcję.
  16. Przygotowuje zaświadczenia i inne dokumenty urzędowe.

III. Prawa

Własny korespondent ma prawo:

  1. Zapoznać się z dokumentami określającymi jego prawa i obowiązki na zajmowanym stanowisku, kryteriami oceny jakości wykonywania obowiązków służbowych.
  2. Zgłaszaj do rozpatrzenia przez redakcję propozycje usprawnień pracy związanych z obowiązkami przewidzianymi w niniejszym Opisie stanowiska.
  3. Wymagać od redakcji zapewnienia warunków organizacyjno-technicznych do przygotowania dokumentów niezbędnych do wykonywania obowiązków służbowych.

IV. Odpowiedzialność

Własny Korespondent odpowiada za:

  1. Za nienależyte wykonanie lub niewykonanie obowiązków służbowych przewidzianych w niniejszym Opisie stanowiska - w granicach określonych przez obowiązujące prawo pracy Ukrainy.
  2. Za przestępstwa popełnione w ramach wykonywania swojej działalności - w granicach określonych przez obowiązujące ustawodawstwo administracyjne, karne i cywilne Ukrainy.
  3. Za wyrządzenie szkody majątkowej – w granicach określonych przez obowiązujące prawo pracy i prawo cywilne Ukrainy.

▪ Inżynier-regulator sprzętu i urządzeń radioelektronicznych. Opis pracy

▪ Inspektor wojskowej tablicy rejestracyjnej administracji miejskiej. Opis pracy

▪ Stolarz. Opis pracy