Opis stanowiska pedicurzysty. Pełny dokument

  1. Pedicurzysta jest pracownikiem salonu _______ i podlega bezpośrednio dyrektorowi.
  2. Mistrz pedicure powinien wiedzieć:
  • zasady wykonywania prac pedicure;
  • cel używanych narzędzi, sposób ich wykorzystania i zasady ich przechowywania;
  • użyte materiały i ich właściwości;
  • metody przygotowania lakierów o różnych kolorach i odcieniach;
  • metody udzielania pierwszej pomocy;
  • zasady, metody i techniki wykonywania pracy;
  • zasady obsługi gospodarstw domowych;
  • urządzenie i zasady działania sprzętu i narzędzi;
  • rodzaje materiałów, preparaty, ich właściwości, przeznaczenie i wskaźniki zużycia;
  • zasady higieny i higieny;
  • zasady obsługi;
  • kierunek rozwoju mody;
  • instrukcje bezpiecznego utrzymania miejsca pracy;
  • metody i techniki bezpiecznego wykonywania pracy;
  • tryb powiadamiania kierownika o wszelkich uchybieniach wykrytych w trakcie pracy;
  • zasady udzielania pierwszej pomocy ofiarom urazów i nagłych zachorowań;
  • wewnętrzne przepisy pracy;
  • zasady ochrony pracy, higieny przemysłowej i higieny osobistej;
  • przepisy przeciwpożarowe;

Ii. Obowiązki zawodowe

  1. Mistrz pedicure przed rozpoczęciem dnia roboczego:
  • przechodzi okresowe badania lekarskie zgodnie z ustaloną procedurą;
  • przechodzi szkolenie w zakresie ochrony pracy zgodnie z ustaloną procedurą;
  • przyjmuje pracę.
  1. W trakcie pracy mistrz pedicure:
  • spełnia wymagania higieny osobistej i higieny przemysłowej;
  • o wszelkich uchybieniach stwierdzonych w trakcie pracy niezwłocznie powiadamia swojego bezpośredniego przełożonego;
  • udziela pierwszej pomocy ofiarom urazów i nagłych zachorowań.
  1. W ciągu dnia pracy mistrz pedicure:
  • wykonuje higieniczne czyszczenie paznokci;
  • czyści narośla na stopach i piętach;
  • usuwa modzele;
  • wykonuje opiłowanie paznokci na palcach i nadanie im odpowiedniego kształtu;
  • przygotowuje paznokcie do lakierowania;
  • wykonuje piłowanie paznokci;
  • pokrywa paznokcie lakierem;
  • usuwa lakier do paznokci;
  • tworzy połączone kolory lakieru;
  • wykonuje dezynfekcję narzędzi.
  1. Mistrz pedicure na koniec dnia pracy:
  • sprząta miejsce pracy;
  • wynajmuje pracę.

IV. Odpowiedzialność

Mistrz pedicure odpowiada za:

  1. zła jakość i nieterminowe wykonanie pracy i obowiązków wymienionych w niniejszej instrukcji;
  2. nieznajomość dokumentów i materiałów wymienionych w niniejszej instrukcji;
  3. wykroczenia, które stały się podstawą do nałożenia kar finansowych i innych kar administracyjnych na salon „_”;
  4. zapewnienie bezpieczeństwa powierzonych mu przedmiotów inwentarzowych;
  5. dopuszczenie się w trakcie swojej działalności przestępstw, w zależności od ich charakteru i skutków, ponosi odpowiedzialność cywilną, administracyjną i karną w sposób określony przez ustawodawstwo Ukrainy.

▪ Inżynier Działu Testów Komputerowych Służby Szkoleń i Innowacji. Opis pracy

▪ Menedżer ds. Public Relations. Opis pracy

▪ Wiertarka. Opis pracy