Opis stanowiska specjalisty ds. rejestracji podmiotów prawnych. Pełny dokument

  1. Osoba z wykształceniem prawniczym (wyższym; średnim) jest powoływana na stanowisko specjalisty ds. rejestracji osób prawnych (bez przedstawiania wymagań dotyczących stażu pracy; staż pracy w specjalności wynosi co najmniej 1 rok).
  2. Specjalista od rejestracji osób prawnych powinien wiedzieć:
  • Ustawodawstwo ukraińskie.
  • zasady opracowywania dokumentów założycielskich.
  • wymagania dotyczące przygotowania i wykonania dokumentacji niezbędnej do rejestracji osób prawnych.
  • zasady składania i przygotowywania dokumentów do izby ewidencyjnej.
  • schemat rejestracji osoby prawnej w organach podatkowych, organach państwowych funduszy pozabudżetowych.
  • zasady otwierania rachunków rozliczeniowych osoby prawnej.
  • procedura rejestracji akcji.
  • procedurę rejestrowania zmian w dokumentach założycielskich.
  • metody przetwarzania informacji z wykorzystaniem nowoczesnych środków technicznych komunikowania się i komunikowania, komputer.
  1. Powołanie na stanowisko specjalisty ds. Rejestracji osób prawnych i odwołanie ze stanowiska następuje na polecenie kierownika organizacji.
  2. Specjalista ds. rejestracji podmiotów prawnych podlega bezpośrednio ________.
  3. Podczas nieobecności specjalisty ds. Rejestracji osób prawnych (choroba, urlop) jego obowiązki wykonuje osoba wyznaczona w określony sposób. Osoba ta nabywa odpowiednie uprawnienia i jest odpowiedzialna za wysoką jakość i terminowość wykonywania powierzonych jej obowiązków.

Ii. Obowiązki zawodowe

Specjalista ds. rejestracji osób prawnych:

  1. W ramach umowy zawartej z klientem spotyka się z nim, doradza mu w wyborze określonej formy organizacyjno-prawnej osoby prawnej, omawia istotne warunki dokumentów założycielskich, otrzymuje inne informacje i dokumenty niezbędne do rejestracji osoby prawnej.
  2. Otrzymuje zaświadczenie o niepowtarzalności nazwy, pod którą klient chce zarejestrować osobę prawną.
  3. Opracowuje projekty dokumentów założycielskich, przedkłada je do zatwierdzenia i zatwierdzenia klientowi, uwzględnia uwagi klienta dotyczące treści dokumentów założycielskich.
  4. Organizuje produkcję pieczęci i jej rejestrację.
  5. Przygotowuje dokumenty założycielskie i inne (protokoły itp.) do rejestracji osoby prawnej, składa je do izby rejestracyjnej, dokonuje poprawek zgodnie z uwagami urzędników izby.
  6. Przeprowadza rejestrację osoby prawnej w organach podatkowych, w organach państwowych funduszy pozabudżetowych.
  7. Organizuje otwarcie rachunku bieżącego dla osoby prawnej w banku, organizuje transfer kwot kapitału docelowego.
  8. Przeprowadza rejestrację udziałów (spółki akcyjne).
  9. Otrzymuje w izbie rejestracyjnej dokumenty założycielskie, zaświadczenie o rejestracji osoby prawnej; przekazuje określone dokumenty klientowi.
  10. Prowadzi prace nad wprowadzaniem zmian w dokumentach założycielskich oraz zapewnia ich rejestrację na zlecenie klientów.
  11. Przygotowuje raporty z postępów i przedstawia je klientowi w celu uzyskania zwrotu kosztów ogólnych.
  12. Składa bezpośredniemu przełożonemu sprawozdania z wykonanej pracy i jej wyników.
  13. Informuje swojego bezpośredniego przełożonego o ocenie pracy przez klientów, indywidualnych wymaganiach klientów, zastrzeżeniach klientów dotyczących jakości świadczonych usług.
  14. Uczestniczy w realizacji projektów organizacji w zakresie świadczenia pakietu obsługi prawnej stałych klientów w zakresie rejestracji.
  15. Zapewnia pomoc metodologiczną i doradczą pracownikom organizacji w kwestiach rejestracji osób prawnych, gdy wykonują inną pracę (obsługa innych klientów).
  16. Realizuje wewnętrzne polecenia organizacji w zakresie rejestracji i obsługi działalności samej organizacji.
  17. Wykonuje indywidualne czynności urzędowe swojego bezpośredniego przełożonego.

III. Prawa

Specjalista ds. rejestracji osób prawnych ma prawo do:

  1. Wymagaj od klientów dostarczenia dokumentów i informacji niezbędnych do rejestracji osób prawnych.
  2. Uzyskaj niezbędne wyjaśnienia i dodatkowe informacje od klientów.
  3. Zapoznaj się z dokumentami określającymi jego prawa i obowiązki związane z zajmowanym stanowiskiem w organizacji, kryteriami oceny jakości wykonywania obowiązków służbowych.
  4. Uczestniczyć w dyskusji na tematy związane z ich obowiązkami.
  5. Wymagać od kierownictwa organizacji pomocy w wykonywaniu jego obowiązków i korzystaniu z przyznanych praw.

IV. Odpowiedzialność

Specjalista ds. Rejestracji Osób Prawnych odpowiada za:

  1. Za nienależyte wykonanie lub niewykonanie obowiązków służbowych przewidzianych w niniejszym Opisie stanowiska - w granicach określonych przez obowiązujące prawo pracy Ukrainy.
  2. Za przestępstwa popełnione w ramach swojej działalności - w granicach określonych przez obowiązujące ustawodawstwo administracyjne, karne i cywilne Ukrainy.
  3. Za wyrządzenie szkody materialnej organizacji - w granicach określonych przez obowiązujące prawo pracy i cywilne Ukrainy.

▪ Środek czyszczący przemysłowy. Opis pracy

▪ Dziekan Wydziału. Opis pracy

▪ Glazurnik. Opis pracy