Opis stanowiska kierownika działu budowy kapitału. Pełny dokument

  1. Kierownik działu budowy kapitału należy do kategorii „Menedżerowie”.
  2. Powołanie na stanowisko kierownika wydziału budowy stolicy i zwolnienie z niego następuje w drodze zarządzenia po przedstawieniu go zgodnie z wymogami Kodeksu pracy Ukrainy i obowiązującymi przepisami prawa pracy.
  3. Kierownik działu budowy kapitału podlega bezpośrednio _______.
  4. Kierownik działu budowy kapitału musi wiedzieć:
  • ustawy Ukrainy, rozporządzenia i decyzje Gabinetu Ministrów Ukrainy w sprawach działalności przemysłowej;
  • perspektywy rozwoju technicznego i gospodarczego regionu;
  • metody zarządzania;
  • technologia i organizacja produkcji budowlanej;
  • osiągnięcia nauki i techniki, zaawansowane doświadczenia krajowe i zagraniczne;
  • tryb przeprowadzania przetargów (przetargów), zawierania i realizacji umów (umów);
  • podstawy planowania, statystyki, finansowania budowy, pracy z papierami wartościowymi, podatków, zarządzania, marketingu, działalności handlowej, psychologii;
  • etyka komunikacji biznesowej i negocjacji;
  • możliwość korzystania z technologii organizacyjnej i komputerowej;
  • zasady i przepisy ochrony pracy, higieny przemysłowej, ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska.
  1. Wymagania kwalifikacyjne: wyższe zawodowe (stopień techniczny lub licencjat). Wykształcenie podyplomowe z zakresu zarządzania. Staż pracy w zawodzie: na poziomie magisterskim lub specjalistycznym – co najmniej 2 lata, na poziomie licencjackim – co najmniej 3 lata.
  2. W przypadku nieobecności kierownika wydziału budowy kapitału jego obowiązki wykonuje zastępca (w przypadku jego braku osoba powołana w przewidziany sposób), który nabywa odpowiednie uprawnienia i jest odpowiedzialny za prawidłowe wykonywanie obowiązków powierzonych mu obowiązków.
  3. Aby wypełniać obowiązki i korzystać z praw, kierownik działu budowy kapitału współpracuje z _______.

Ii. Obowiązki zawodowe

Kierownik Działu Budownictwa Kapitałowego:

  1. Zarządza budową obiektów mieszkaniowych, cywilnych i komunalnych w ramach funkcji Klienta, będącego jednostką strukturalną władz wykonawczych na szczeblu centralnym i lokalnym.
  2. Organizuje prace przy składaniu zamówień na budowę kapitału (sporządzanie protokołów intencyjnych, przeprowadzanie aukcji, przetargów), zawieraniu odpowiednich umów (umów) z organizacjami budowlanymi; koordynacja cen kontraktowych na budowę obiektów wraz z wykonawcami zgodnie z obowiązującymi dokumentami regulacyjnymi.
  3. Zapewnia rejestrację w kontroli państwowej kontroli architektoniczno-budowlanej odpowiedzialnych pracowników organizacji bezpośrednio zaangażowanych w budowę obiektów i nadzór techniczny, terminowe i pełne finansowanie prac projektowych i geodezyjnych oraz budowę obiektów zgodnie z listami tytułowymi budynków i zawartymi umowy.
  4. Organizuje zawieranie umów z organizacjami projektowymi i poszukiwawczymi na opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej oraz nadzór nad ich budową.
  5. Stanowi geodezyjne podłoże pod budowę.
  6. Uczestniczy w tworzeniu i pracach komisji do wstępnej weryfikacji gotowości budowlanej obiektów do przedstawienia państwowej komisji odbiorczej, dostarcza komisji niezbędne do prac dokumenty i uczestniczy w jej pracach.
  7. Organizuje przekazywanie zrealizowanych obiektów przedsiębiorstwom i organizacjom, którym powierzono ich prowadzenie.
  8. Kieruje działalnością wydziału, ponosi osobistą odpowiedzialność za realizację zadań powierzonych wydziałowi, ustala stopień odpowiedzialności zastępców kierownika wydziału i kierowników jego pionów strukturalnych.

III. Prawa

Kierownik działu budowy kapitału ma prawo:

  1. Zapoznaj się z projektami decyzji kierownika przedsiębiorstwa dotyczącymi jego działalności.
  2. Uczestniczy w dyskusji na tematy związane z wykonywaniem obowiązków.
  3. Przedstawiać propozycje usprawnienia pracy związane z postanowieniami niniejszej instrukcji do rozpatrzenia przez kierownictwo.
  4. W ramach swoich kompetencji informuj menedżera o wszystkim, co zostanie zidentyfikowane w procesie jego działań i zgłaszaj propozycje ich eliminacji.
  5. Zaangażuj specjalistów ze wszystkich działów strukturalnych w rozwiązanie powierzonych mu zadań.
  6. Wymagać od kierownictwa przedsiębiorstwa pomocy w wykonywaniu swoich obowiązków.

IV. Odpowiedzialność

Kierownik działu budownictwa kapitałowego odpowiada za:

  1. Za nienależyte wykonanie lub niewykonanie swoich obowiązków służbowych, a także za niekorzystanie lub bezpośrednio z ich praw przewidzianych w niniejszym Opisie stanowiska - w zakresie określonym przez obowiązujące ustawodawstwo Ukrainy.
  2. Za przestępstwa popełnione w ramach wykonywania swojej działalności - w granicach określonych przez obowiązujące ustawodawstwo administracyjne, karne i cywilne Ukrainy.
  3. Za spowodowanie szkód materialnych - w granicach określonych przez obowiązujące prawo pracy Ukrainy.

▪ Administrator sieci. Opis pracy

▪ Specjalista w zakresie organizacji mienia i ochrony osobistej. Opis pracy

▪ Dyrektor ds. Rozwoju. Opis pracy