Opis stanowiska projektanta lalek do gier dla przedsiębiorstwa teatralno-rozrywkowego. Pełny dokument

I. Postanowienia ogólne

  1. Grafik zgłasza się bezpośrednio do _______.
  2. Grafik postępuje zgodnie z instrukcjami _______.
  3. Grafik zastępuje _______.
  4. Grafik zostaje zastąpiony przez _______.
  5. Musisz wiedzieć:
  • historia sztuki pięknej i teatralnej;
  • podstawy plastycznej wyrazistości lalki;
  • podstawy techniki ruchu lalek;
  • technika i technologia krojenia i produkcji garnituru;
  • wewnętrzne przepisy pracy;
  • zasady i normy ochrony pracy, higieny przemysłowej i ochrony przeciwpożarowej.
  1. Wymagania kwalifikacyjne: wyższy specjalista (techniczny lub techniczny); w przypadku studiów magisterskich, specjalistycznych – brak wymagań dotyczących stażu pracy, w przypadku studiów licencjackich – wykształcenie zaawansowane i staż pracy w charakterze artysty co najmniej 3 lata.

Ii. Obowiązki zawodowe

  1. Realizuje plan twórczy reżysera polegający na stworzeniu wyglądu i charakteru postaci lalkowych.
  2. Uosabia płaski szkic i rysunek w trójwymiarowym rozwiązaniu.
  3. Zajmuje się kompleksowym krojem różnorodnych tkanin oraz szyciem różnorodnych garniturów, butów i czapek.
  4. Wykonuje artystyczne kolorowanie lalek, wykonuje makijaże i peruki.
  5. Opracowuje projekt i fakturę lalek zgodnie z charakterem obrazu określonym na szkicach.
  6. Zapewnia produkcję postaci na wysokim poziomie jakościowym w założonych ramach czasowych.
  7. Działa na rzecz poprawy tekstury przy użyciu nowych materiałów syntetycznych.

III. Prawa

Grafik ma prawo:

  1. Zapoznaj się z projektami decyzji kierownictwa przedsiębiorstwa dotyczących jego działalności.
  2. Uczestniczy w dyskusji na tematy związane z wykonywaniem obowiązków.
  3. Zgłaszaj sugestie dotyczące usprawnienia pracy związanej z postanowieniami niniejszej instrukcji.
  4. W granicach swoich kompetencji informować bezpośredniego przełożonego o wszystkich stwierdzonych w toku jego czynnościach i przedstawiać propozycje ich eliminacji.
  5. Wymagać od kierownictwa przedsiębiorstwa pomocy w wykonywaniu swoich obowiązków.

IV. Odpowiedzialność

Grafik odpowiada za:

  1. Za nienależyte wykonanie lub niewykonanie swoich obowiązków służbowych, a także za niekorzystanie lub bezpośrednio z ich praw przewidzianych w niniejszym Opisie stanowiska - w zakresie określonym przez obowiązujące ustawodawstwo Ukrainy.
  2. Za przestępstwa popełnione w ramach wykonywania swojej działalności - w granicach określonych przez obowiązujące ustawodawstwo administracyjne, karne i cywilne Ukrainy.
  3. Za spowodowanie szkód materialnych - w granicach określonych przez obowiązujące prawo pracy Ukrainy.

▪ Kierownik działu testów. Opis pracy

▪ Dyrektor ds. marki. Opis pracy

▪ Obowiązkowy aparat kotłowy HVO. Opis pracy