Opis stanowiska dla kierownika reklamy. Pełny dokument

I. Postanowienia ogólne

  1. Menedżer reklamy należy do kategorii menedżerów.
  2. W wykonywaniu obowiązków służbowych podlega bezpośrednio ________.
  3. Powołanie na stanowisko i odwołanie z niego następuje zarządzeniem Dyrektora Generalnego.
  4. Na stanowisko kierownika ds. reklamy powołuje się osobę z wyższym wykształceniem zawodowym (kierunek zarządzanie) lub wyższym wykształceniem zawodowym i dodatkowym przeszkoleniem w zakresie zarządzania, stażem pracy w specjalności co najmniej 2 lata.
  5. Kierownik ds. reklamy musi wiedzieć:
  • legislacyjne i wykonawcze akty prawne regulujące działalność przedsiębiorczą, handlową i reklamową;
  • podstawy gospodarki rynkowej, przedsiębiorczości i biznesu;
  • warunki rynkowe;
  • procedura ustalania cen i opodatkowania;
  • teoria i praktyka zarządzania;
  • organizacja reklamy;
  • środki i media reklamy;
  • podstawy administracji biznesowej, marketingu;
  • formy i metody prowadzenia kampanii reklamowych;
  • tryb opracowywania umów i kontraktów na organizację i prowadzenie kampanii reklamowych;
  • etyka komunikacji biznesowej;
  • podstawy socjologii, psychologii ogólnej i specjalnej;
  • podstawy technologii produkcji, struktura zarządzania przedsiębiorstwem, perspektywy działalności innowacyjnej i inwestycyjnej;
  • podstawy organizacji pracy biurowej;
  • nowoczesne sposoby zbierania i przetwarzania informacji;
  • środki technologii komputerowej, komunikacji i komunikacji;
  • formy i metody pracy z personelem, motywacja do pracy;
  • podstawy prawa pracy;
  • zaawansowane doświadczenie krajowe i zagraniczne w reklamie;
  • zasad i norm ochrony pracy, środków bezpieczeństwa, higieny przemysłowej i ochrony przeciwpożarowej.
  1. W swojej pracy kierownik reklamy kieruje się:
  • Czarter;
  • niniejszy opis stanowiska pracy.
  1. Podczas nieobecności kierownika ds. reklamy jego obowiązki wykonuje odpowiednio wyznaczona osoba.

II. Obowiązki funkcjonalne

Kierownik ds. reklamy:

  1. Organizuje prace nad reklamą wytwarzanych wyrobów lub wykonywanych usług w celu ich wypromowania na rynkach zbytu, informując konsumentów o walorach jakościowych i cechach wyróżniających reklamowany towar lub usługę.
  2. Zarządza, planuje i koordynuje kampanie reklamowe.
  3. Opracowuje plany działań promocyjnych dla jednego rodzaju lub grupy towarów (usług) oraz określa koszty ich realizacji.
  4. Uczestniczy w tworzeniu strategii reklamowej w oparciu o obiecujące obszary dalszego rozwoju organizacji, działalności innowacyjnej i inwestycyjnej.
  5. Dokonuje doboru form i sposobów reklamy w mediach, ich tekstu, kolorystyki i oprawy muzycznej.
  6. Określa konkretne nośniki reklamy (gazety, magazyny, reklamy itp.) oraz ich optymalne zestawienie.
  7. Bada rynek zbytu i popyt konsumentów w celu określenia najlepszego czasu i miejsca reklamy, zakresu i terminów kampanii reklamowych, kręgu osób, do których reklama powinna być kierowana, koncentrując ją na grupach docelowych ze względu na zawód, wiek, zakupy władza, płeć.
  8. Organizuje opracowywanie tekstów reklamowych, plakatów, broszur, katalogów, broszur, kontroluje ich jakość, zapewnia widoczność i dostępność reklamy, przestrzeganie norm moralności publicznej, przeciwdziała naruszeniom zasad konkurencji.
  9. Kontroluje opracowywanie i wdrażanie umów i umów dotyczących reklamowania produktów lub usług.
  10. Organizuje relacje z partnerami biznesowymi, system zbierania niezbędnych informacji i poszerzania relacji zewnętrznych w celu doskonalenia działań reklamowych.
  11. Analizuje motywację popytu na wytwarzane produkty lub usługi, organizuje badanie potrzeb klientów i określa kierunek kampanii reklamowych.
  12. Utrzymuje niezbędne powiązania z innymi działami strukturalnymi przedsiębiorstwa, instytucji, organizacji w procesie opracowywania i prowadzenia działań promocyjnych, pozyskuje konsultantów i ekspertów do rozwiązywania powierzonych zadań, zaprasza znane i lubiane osoby do udziału w reklamie, zawierając z nimi umowy na zasadach komercyjnych.
  13. Nadzoruje podległych pracowników.

III. Prawa

Kierownik ds. reklamy ma prawo:

  1. Wymagaj od kierownictwa stworzenia warunków niezbędnych do wykonywania obowiązków służbowych.
  2. W zakresie swoich kompetencji zgłaszać bezpośredniemu przełożonemu o wszystkich stwierdzonych w toku działań uchybieniach i przedstawiać propozycje ich usunięcia, a także przedstawiać propozycje usprawnienia pracy przedsiębiorstwa.
  3. Zapoznaj się z projektami decyzji kierownictwa organizacji dotyczącymi jej działalności.
  4. Żądania osobiście lub w imieniu Dyrektora Generalnego od kierowników i specjalistów przedsiębiorstwa informacji i dokumentów niezbędnych do wykonywania obowiązków służbowych.
  5. Zaangażuj specjalistów z innych działów w rozwiązywanie przydzielonych mu zadań.

Menedżer reklamy jest odpowiedzialny, w granicach określonych przez obowiązujące ustawodawstwo Ukrainy, za:

  1. Nienależyte wykonanie lub niewykonanie obowiązków służbowych przewidzianych w niniejszej instrukcji.
  2. Przestępstwa popełnione w trakcie wykonywania swojej działalności.
  3. Naruszenie wewnętrznych regulacji przedsiębiorstwa.

▪ Kierownik baru. Opis pracy

▪ Odbiorca towaru. Opis pracy

▪ Kierownik działu napraw. Opis pracy