Opis stanowiska głównego specjalisty ds. telekomunikacji. Pełny dokument

  1. Główny Specjalista ds. Telekomunikacji podlega bezpośrednio _______.
  2. Główny specjalista ds. telekomunikacji postępuje zgodnie z instrukcjami _______.
  3. Główny Specjalista ds. Telekomunikacji zastępuje _______.
  4. Główny Specjalista ds. Telekomunikacji zostaje zastąpiony przez _______.
  5. Musisz wiedzieć:
  • zarządzenia, uchwały, zarządzenia, instrukcje i inne dokumenty regulacyjne organów;
  • perspektywy rozwoju branży;
  • kompleksowy program stworzenia Zunifikowanego Narodowego Systemu Łączności Ukrainy;
  • osiągnięcia nauki i techniki na Ukrainie i za granicą w dziedzinie telekomunikacji;
  • podstawy zarządzania i marketingu;
  • Ustawa Ukrainy „O komunikacji”;
  • podstawy ekonomii, organizacji produkcji, pracy i zarządzania.
  1. Wymagane kompetencje:
  • ukończyć studia wyższe na odpowiednim kierunku studiów (magisterskie, specjalistyczne);
  • doświadczenie zawodowe w zawodach menedżerów niższego szczebla w odpowiedniej dziedzinie zawodowej: dla studiów magisterskich – co najmniej 2 lata, dla specjalisty – co najmniej 3 lata.

Ii. Obowiązki zawodowe

  1. Opracowuje koncepcję rozwoju i modernizacji sieci telekomunikacyjnych zgodnie z Kompleksowym Programem utworzenia Jednolitego Krajowego Systemu Łączności Ukrainy.
  2. Organizuje prace Rady Naukowo-Technicznej.
  3. Opracowuje propozycje usprawnień pracy istniejących sieci telekomunikacyjnych, urządzeń i urządzeń.
  4. Przygotowuje dokumenty regulacyjne dotyczące technicznego i ogólnego działania podstawowych, drugorzędnych i lokalnych sieci telefonicznych.
  5. Opracowuje metody oceny jakości działania ścieżek, kanałów, urządzeń.
  6. Monitoruje przestrzeganie przez oddziały zasad i standardów technicznych oraz ogólnej eksploatacji obiektów telekomunikacyjnych.
  7. Organizuje pracę i realizuje zespół działań mających na celu zapewnienie środków komunikacji dla ważnych wydarzeń rządowych, politycznych i innych.
  8. Monitoruje realizację planów wieloletnich i rocznych rozwoju i przebudowy istniejących central telefonicznych międzymiastowych oraz budowy nowych, wyposażonych w zaawansowany sprzęt.
  9. Uczestniczy w organizacji spotkań i seminariów z zakresu technicznego i ogólnego funkcjonowania telekomunikacji.
  10. Organizuje i koordynuje pracę punktów obsługi konsumentów w celu koordynacji świadczenia wszystkich rodzajów usług telekomunikacyjnych.
  11. Opracowuje propozycje technologii i automatyzacji płatności za usługi telekomunikacyjne.
  12. Opracowuje program badań marketingowych w celu wprowadzenia nowych usług telekomunikacyjnych.
  13. Analizuje przyczyny reklamacji na jakość usług telekomunikacyjnych i opracowuje działania mające na celu poprawę jakości usług.
  14. Monitoruje przestrzeganie przez oddziały obowiązującego prawa przy świadczeniu usług w zakresie organizacji procesów technologicznych świadczenia usług telekomunikacyjnych.
  15. Bada i rozpowszechnia najlepsze praktyki w obsłudze klienta.
  16. Zapewnia praktyczną pomoc działom w doskonaleniu ogólnych praktyk obsługi i konserwacji.
  17. Analizuje wskaźniki efektywności produkcji i przedstawia propozycje ich ulepszenia.

III. Prawa

Główny Specjalista ds. Telekomunikacji ma prawo do:

  1. Zapoznaj się z projektami decyzji kierownictwa przedsiębiorstwa dotyczących jego działalności.
  2. Uczestniczy w dyskusji na tematy związane z wykonywaniem obowiązków.
  3. Zgłaszaj sugestie dotyczące usprawnienia pracy związanej z postanowieniami niniejszej instrukcji.
  4. W granicach swoich kompetencji informować bezpośredniego przełożonego o wszystkich stwierdzonych w toku jego czynnościach i przedstawiać propozycje ich eliminacji.
  5. Wymagać od kierownictwa przedsiębiorstwa pomocy w wykonywaniu swoich obowiązków.

IV. Odpowiedzialność

Odpowiedzialny jest Dyrektor ds. Telekomunikacji

  1. Za nienależyte wykonanie lub niewykonanie swoich obowiązków służbowych, a także za niekorzystanie lub bezpośrednio z ich praw przewidzianych w niniejszym Opisie stanowiska - w zakresie określonym przez obowiązujące ustawodawstwo Ukrainy.
  2. Za przestępstwa popełnione w ramach wykonywania swojej działalności - w granicach określonych przez obowiązujące ustawodawstwo administracyjne, karne i cywilne Ukrainy.
  3. Za spowodowanie szkód materialnych - w granicach określonych przez obowiązujące prawo pracy Ukrainy.

▪ Dyrektor przedsiębiorstwa mieszkaniowego. Opis pracy

▪ Kierownik biura. Opis pracy

▪ Inspektor. Opis pracy