Opis stanowiska menedżera ds. promocji. Pełny dokument

I. Postanowienia ogólne

  1. Menedżer promocji należy do kategorii menedżerów.
  2. Na stanowisko powołana zostaje osoba posiadająca wykształcenie zawodowe (ekonomiczne), dokształcanie (wyższe, średnie) z zakresu zarządzania i marketingu oraz doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania reklamą i marketingiem co najmniej (2 lata, 3 lata itp.). stanowisko kierownika promocji.
  3. Powołanie na stanowisko kierownika ds. promocji i zwolnienie ze stanowiska następuje na podstawie zarządzenia kierownika przedsiębiorstwa.
  4. Menedżer ds. promocji podlega bezpośrednio _______.
  5. W czasie nieobecności kierownika ds. promocji (podróż służbowa, urlop, choroba itp.) jego obowiązki wykonuje osoba wyznaczona zgodnie z ustaloną procedurą. Osoba ta nabywa odpowiednie uprawnienia i ponosi odpowiedzialność za nienależyte wykonanie powierzonych jej obowiązków.

II. Kwalifikacje

Kierownik promocji powinien wiedzieć:

  1. Ustawy i normatywne dokumenty prawne regulujące realizację działalności przedsiębiorczej i handlowej.
  2. Gospodarka rynkowa, przedsiębiorczość i podstawy biznesu.
  3. Koniunktura rynkowa.
  4. Cechy promowanych towarów (usług), znaki towarowe.
  5. Podstawy marketingu (pojęcie marketingu, podstawy zarządzania marketingowego, metody i kierunki badań rynku).
  6. Wzorce rozwoju rynku i popytu na towary (usługi).
  7. Teoria zarządzania, makro- i mikroekonomia, administracja biznesowa.
  8. Podstawy reklamy, formy i metody prowadzenia kampanii reklamowych.
  9. Technologia przeprowadzania różnych promocji.
  10. Metody określania odbiorców docelowych.
  11. Podstawy merchandisingu.
  12. Etyka komunikacji biznesowej.
  13. Zasady nawiązywania kontaktów biznesowych.
  14. Podstawy socjologii, psychologii i motywacji pracy.
  15. Język obcy.
  16. Struktura zarządzania przedsiębiorstwem.
  17. Metody przetwarzania informacji z wykorzystaniem nowoczesnych technicznych środków komunikacji i komunikacji, komputer.

Ii. Obowiązki zawodowe

Menedżer promocji:

  1. Określa cele i zadania promocji, jej grupę docelową.
  2. Określa formy i sposoby prezentacji (degustacja, pokaz próbek produktów, pobieranie próbek, loteria itp.).
  3. Opracowuje plan (scenariusz) prezentacji (określa czas, miejsce, wystrój miejsca materiałami reklamowymi, wyposażeniem, inwentarzem z logo firmy lub znakami towarowymi), stroje dla promotorów, teksty adresów do publiczności itp.).
  4. Tworzy harmonogramy prezentacji.
  5. Oblicza budżet prezentacji i zatwierdza go ze swoim bezpośrednim przełożonym.
  6. Otrzymuje zgodę na przeprowadzenie akcji od administracji przedsiębiorstw, organizacji, instytucji wybranych do przeprowadzenia akcji lub odpowiednich władz lokalnych (jeżeli akcje odbywają się na terytorium podlegającym jurysdykcji tych władz).
  7. Zamówienia: odpowiednie wyposażenie (stoły, słupy, stojaki, parasole, flagi itp.), odzież promocyjna (mundury, odznaki) dla promotorów, materiały promocyjne (plakaty, próbki, książeczki reklamowe, pamiątki itp.), transport i reklama medialna dla wesprzeć prezentację.
  8. Określa wymaganą liczbę personelu, przyciąga (za zgodą kierownictwa) personel przedsiębiorstwa w celu bezpośredniej realizacji działania lub organizuje na podstawie umowy selekcję konkurencyjną wśród kandydatów zewnętrznych (promotorów).
  9. Zawiera umowy z promotorami na czas prezentacji (ustalają tryb pracy, system oceny jakości wykonywanej pracy, wysokość wynagrodzenia i wysokość kary pieniężnej za nienależyte wykonanie obowiązków oraz odpowiedzialność pracodawcy) .
  10. Prowadzi odprawę i szkolenie personelu zaangażowanego w prezentację.
  11. Wybiera formę raportowania za okres prezentacji (czas przepracowany przez personel, wykorzystane materiały eksploatacyjne, liczba obsłużonych osób, ilość sprzedanych towarów podczas prezentacji itp.), ustala procedurę raportowania.
  12. Organizuje dostawę sprzętu do miejsc prezentacji oraz transport personelu, umieszczając go w wyznaczonych miejscach.
  13. Organizuje prezentację i bezpośrednio uczestniczy w pierwszym wydarzeniu.
  14. Organizuje system kontroli prezentacji i pracy personelu (powołuje osoby nadzorujące).
  15. Analizuje wyniki prezentacji.
  16. Przygotowuje raporty z postępów i przedstawia je kierownictwu do przeglądu.

III. Prawa

Kierownik promocji ma prawo:

  1. Samodzielnie określają formy i metody przeprowadzania promocji.
  2. Podpisywać i zatwierdzać dokumenty w zakresie ich kompetencji.
  3. Niezależnie pociągaj promotorów i innych pracowników biorących udział w awansach do odpowiedzialności za słabe wykonanie swoich obowiązków wynikających z umów.
  4. Zapoznać się z dokumentami określającymi jego prawa i obowiązki na zajmowanym stanowisku, kryteriami oceny jakości wykonywania obowiązków służbowych.
  5. Żądania osobiście lub w imieniu bezpośredniego przełożonego od kierowników działów przedsiębiorstwa i specjalistów informacji i dokumentów niezbędnych do wykonywania jego obowiązków.
  6. Przedkładaj propozycje usprawnienia pracy związanej z obowiązkami przewidzianymi w niniejszej instrukcji do rozpatrzenia przez kierownictwo.
  7. Wymagać od kierownictwa przedsiębiorstwa zapewnienia warunków organizacyjno-technicznych oraz wykonania ustalonych dokumentów niezbędnych do wykonywania obowiązków służbowych.

IV. Odpowiedzialność

Kierownik promocji odpowiada za:

  1. Za nienależyte wykonanie lub niewykonanie obowiązków służbowych przewidzianych w niniejszym Opisie stanowiska, w granicach określonych przez prawo pracy Ukrainy.
  2. Za przestępstwa popełnione w ramach wykonywania swojej działalności - w granicach określonych przez ustawodawstwo administracyjne, karne i cywilne Ukrainy.
  3. Za wyrządzenie szkody majątkowej – w granicach określonych przez obowiązujące prawo pracy i prawo cywilne Ukrainy.

▪ Jaeger (starszy myśliwy). Opis pracy

▪ Profesjonalny konsultant. Opis pracy

▪ Kierownik Działu Rozwoju Biznesu. Opis pracy