Opis stanowiska pracy dla geriatry. Pełny dokument

I. Postanowienia ogólne

  1. Geriatra zgłasza się bezpośrednio do _______.
  2. Geriatra postępuje zgodnie z instrukcjami _______.
  3. Geriatra zastępuje _______.
  4. Geriatra zostaje zastąpiony przez _______.
  5. Musisz wiedzieć:
  • aktualne ustawodawstwo dotyczące opieki zdrowotnej oraz przepisy regulujące działalność organów rządowych i zakładów opieki zdrowotnej, organizację świadczeń geriatrycznych;
  • podstawy prawa w medycynie;
  • prawa, obowiązki i odpowiedzialność geriatry;
  • wskaźniki zachorowalności, niepełnosprawności, umieralności w starszych grupach wiekowych i sposoby ich ograniczania;
  • anatomia i fizjologia normalna i patologiczna narządów i układów człowieka;
  • podstawy gospodarki wodno-elektrolitowej, równowagi kwasowo-zasadowej, hemostazy w aspekcie wieku;
  • współczesna klasyfikacja chorób;
  • objawy kliniczne i patogeneza chorób układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia krążenia mózgowego i wieńcowego, układu mięśniowo-szkieletowego;
  • metody diagnostyki, diagnostyki różnicowej, leczenia, rehabilitacji i profilaktyki różnych patologii;
  • ogólne i specjalne metody badania;
  • podstawy farmakoterapii, metody fizjoterapii i terapii ruchowej;
  • organizowanie prac komisji doradczo-lekarskiej i ekspertyzy lekarsko-społecznej;
  • wskazania i przeciwwskazania do leczenia uzdrowiskowego;
  • podstawy racjonalnego żywienia, zasady dietoterapii;
  • zaawansowane technologie informacyjne i internetowe;
  • współczesna literatura naukowa oraz czasopisma naukowo-praktyczne w specjalności, metody jej analizy i uogólniania.
  1. Wymagane kompetencje:
  • Geriatra o najwyższej kategorii kwalifikacyjnej: wykształcenie wyższe (specjalistyczne, magisterskie) w zakresie kształcenia „Medycyna”, specjalność „Medycyna ogólna”. Odbycie stażu w specjalności „Terapia” z późniejszą specjalizacją w „Geriatrii”. Szkolenia zaawansowane (kursy zaawansowane, staże, cykle przedcertyfikacyjne itp.). Dostępność orzeczenia lekarza specjalisty oraz zaświadczenia o nadaniu (potwierdzeniu) najwyższej kategorii kwalifikacji w tej specjalności. Doświadczenie zawodowe w specjalności od ponad 10 lat.
  • Geriatra I kategorii kwalifikacyjnej: wykształcenie wyższe (specjalistyczne, magisterskie) w zakresie kształcenia „Medycyna”, specjalność „Medycyna ogólna”. Odbycie stażu w specjalności „Terapia” z późniejszą specjalizacją w „Geriatrii”. Szkolenia zaawansowane (kursy zaawansowane, staże, cykle przedcertyfikacyjne itp.). Dostępność orzeczenia lekarza specjalisty oraz zaświadczenia o nadaniu (potwierdzeniu) pierwszej kategorii kwalifikacji w tej specjalności. Doświadczenie zawodowe w specjalności od ponad 7 lat.
  • Geriatra II kategorii kwalifikacyjnej: wykształcenie wyższe (specjalistyczne, magisterskie) na kierunku „Medycyna”, specjalność „Medycyna ogólna”. Odbycie stażu w specjalności „Terapia” z późniejszą specjalizacją w „Geriatrii”. Szkolenia zaawansowane (kursy zaawansowane, staże, cykle przedcertyfikacyjne itp.). Dostępność orzeczenia lekarza specjalisty oraz zaświadczenia o nadaniu (potwierdzeniu) kategorii kwalifikacji II w tej specjalności. Doświadczenie zawodowe w specjalności od ponad 5 lat.
  • Geriatra: wykształcenie wyższe (specjalistyczne, magisterskie) na kierunku „Medycyna”, specjalność „Medycyna ogólna”. Odbycie stażu w specjalności „Terapia” z późniejszą specjalizacją w „Geriatrii”. Dostępność orzeczenia lekarza specjalisty. Brak wymagań dotyczących doświadczenia zawodowego.

Ii. Obowiązki zawodowe

  1. Kierując się obowiązującym ustawodawstwem Ukrainy dotyczącym opieki zdrowotnej oraz przepisami określającymi działalność organów rządowych i zakładów opieki zdrowotnej, organizację opieki geriatrycznej.
  2. Zapewnia wysokokwalifikowaną opiekę medyczną, doradczą, rehabilitacyjną i profilaktyczną chorym i zdrowym osobom starszym.
  3. Nadzoruje niepożądane reakcje/działania leków.
  4. Ściśle współpracuje z lekarzami innych specjalności – terapeutami, kardiologami, neurologami, ortopedami.
  5. Organizuje i prowadzi konsultacje pacjentów.
  6. Nadzoruje pracę personelu paramedycznego.
  7. Planuje pracę i analizuje jej wyniki.
  8. Przestrzega zasad deontologii medycznej.
  9. Prowadzi dokumentację medyczną.
  10. Aktywnie uczestniczy w propagowaniu zdrowego stylu życia, systematycznej aktywności fizycznej, hartowania organizmu i racjonalnego odżywiania osób starszych i starczych.
  11. Prowadzi ukierunkowane prace wśród ludności, aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się.
  12. Stale podnosi swój poziom zawodowy, wprowadza nowoczesne metody leczenia.

III. Prawa

Geriatra ma prawo:

  1. Zapoznaj się z projektami decyzji kierownictwa przedsiębiorstwa dotyczących jego działalności.
  2. Uczestniczy w dyskusji na tematy związane z wykonywaniem obowiązków.
  3. Zgłaszaj sugestie dotyczące usprawnienia pracy związanej z postanowieniami niniejszej instrukcji.
  4. W granicach swoich kompetencji informować bezpośredniego przełożonego o wszystkich stwierdzonych w toku jego czynnościach i przedstawiać propozycje ich eliminacji.
  5. Wymagać od kierownictwa przedsiębiorstwa pomocy w wykonywaniu swoich obowiązków.

IV. Odpowiedzialność

Odpowiedzialny jest geriatra

  1. Za nienależyte wykonanie lub niewykonanie swoich obowiązków służbowych, a także za niekorzystanie lub bezpośrednio z ich praw przewidzianych w niniejszym Opisie stanowiska - w zakresie określonym przez obowiązujące ustawodawstwo Ukrainy.
  2. Za przestępstwa popełnione w ramach wykonywania swojej działalności - w granicach określonych przez obowiązujące ustawodawstwo administracyjne, karne i cywilne Ukrainy.
  3. Za spowodowanie szkód materialnych - w granicach określonych przez obowiązujące prawo pracy Ukrainy.

▪ Artysta-konstruktor (projektant). Opis pracy

▪ Kierownik Sprzedaży. Opis pracy

▪ Mechanik Działu Głównego Inżyniera. Opis pracy