Menu English Ukrainian Rosyjski Strona główna

Bezpłatna biblioteka techniczna dla hobbystów i profesjonalistów Bezpłatna biblioteka techniczna

Opis stanowiska wychowawcy grupy dziennej rozszerzonej. Pełny dokument

Ochrona pracy

Ochrona pracy / Opisy stanowisk pracy

Komentarze do artykułu Komentarze do artykułu

I. Postanowienia ogólne

  1. Nauczyciela rozszerzonego zespołu dziennego szkoły powołuje i zwalnia z pracy zarządzeniem dyrektora szkoły spośród osób posiadających wykształcenie wyższe lub średnie specjalistyczne.
  2. Nauczyciel grupy studyjnej podlega bezpośrednio zastępcy dyrektora ds. pracy edukacyjnej (link początkowy).
  3. Głównym celem stanowiska jest zastąpienie opiekuna rodzinnego, wychowawcy oraz nadzór nad dziećmi w czasie ich pobytu w grupach edukacyjnych Szkoły.
  4. Pedagog w swojej pracy kieruje się:
  • programy edukacyjne;
  • rozkład jazdy;
  • statut szkoły;
  • normy i zasady ochrony i bezpieczeństwa pracy;
  • niniejszą instrukcję.

Ii. Obowiązki zawodowe

  • Organizuje i prowadzi pozaszkolną pracę edukacyjno-wychowawczą w wyznaczonej grupie, a także pracę społecznie użyteczną, kulturalną i wypoczynkową z dziećmi grupy.
  • Kształtuje u uczniów umiejętności moralne dotyczące nauki, pracy, własności publicznej i osobistej, umiejętności zachowań kulturowych.
  • Nadzoruje realizację codziennych zajęć przez uczniów, organizuje prace domowe, zajęcia kulturalne, rekreacyjne, rekreacyjne i inne.
  • Angażuje uczniów w działalność artystyczną, naukową i techniczną, sekcje sportowe, koła zainteresowań.
  • Utrzymuje stały kontakt z rodzicami i nauczycielami, ujednolica wymagania pedagogiczne wobec uczniów.
  • Planuje pracę wychowawczą dla przydzielonej grupy, czuwa nad realizacją planu, uczestniczy w pracach metodycznych i podnosi swoje kwalifikacje.
  • Sugeruje usprawnienie pracy edukacyjnej.
  • Zapewnia edukację estetyczną.
  • Bada indywidualne zdolności, zainteresowania i skłonności uczniów, ich sytuację rodzinną i warunki życia.
  • Koordynuje swoją pracę z pracą wychowawcy.
  • Prowadzi ustaloną dokumentację grupy, przekazuje administracji informacje o wynikach w nauce i zachowaniu, przygotowuje charakterystykę uczniów w przydzielonej grupie.
  • Przyjmuje dzieci od nauczycieli, rodziców lub osób je zastępujących, zgodnie z listą.
  • Osiąga przestrzeganie przez uczniów Regulaminu wewnętrznego regulaminu pracy szkoły, przestrzeganie standardów etycznych i kultury postępowania, ostrożne podejście do mienia szkoły.
  • Organizuje i nadzoruje żywienie dzieci z przydzielonej grupy.
  • Propaguje wśród wychowanków zdrowy styl życia, zwalcza złe nawyki, kontroluje wygląd ucznia i przestrzeganie przez niego zasad higieny osobistej.
  • Zapewnia ścisłe przestrzeganie przepisów BHP i przeciwpożarowych.
  • Przedmioty i urządzenia łatwopalne, papierosy, papierosy, tytoń, napoje alkoholowe, środki odurzające i toksyczne należy natychmiast zabrać i zgłosić pisemnie Zastępcy Dyrektora ds. Pracy Oświatowej.

III. Prawa

Nauczyciel ma prawo:

  1. Samodzielnie wybiera formy, metody pracy wychowawczej z dziećmi i planuje ją w oparciu o celowość pedagogiczną.
  2. Uczestniczyć w pracach Rady Pedagogicznej Uczelni.
  3. W granicach swoich kompetencji wydaje obowiązkowe polecenia uczniom grupy.
  4. W razie potrzeby zadzwoń w imieniu szkoły do ​​rodziców uczniów.

IV. Odpowiedzialność

  1. Wychowawca ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną za nienależyte wykonywanie lub niestosowanie bez uzasadnionej przyczyny obowiązków służbowych przewidzianych w ust. 3 niniejszej Instrukcji, a także za naruszenie Regulaminu Wewnętrznego i Statutu Szkoły.
  2. Sankcję dyscyplinarną w takich przypadkach nakłada zarządzeniem dyrektora szkoły, po pisemnym wezwaniu do złożenia wyjaśnień i z zachowaniem terminów określonych przepisami prawa pracy.
  3. Karę dyscyplinarną w postaci zwolnienia z pracy stosuje się wyłącznie po uwzględnieniu opinii organu związkowego szkoły.
  4. W przypadku popełnienia przez wychowawcę wykroczenia niemoralnego, które jest niezgodne z wykonywaniem funkcji wychowawczych, umowa o pracę z nim zostaje rozwiązana na mocy zarządzenia dyrektora szkoły na podstawie ustępu __ artykułu __ Kodeksu pracy Ukrainy.

V. Relacje. Relacje według pozycji

Nauczyciel pozaszkolny:

  1. Pracuje w trybie __godzinowym na podstawie __godzinnego tygodnia pracy ustalonego obciążenia zgodnie z harmonogramem zatwierdzonym przez dyrektora szkoły.
  2. Samodzielnie planuje swoją pracę na każdy rok akademicki i kwartał.
  3. Przedstawia Zastępcy Dyrektora pisemne sprawozdanie z postępów.
  4. Otrzymuje od Dyrektora Szkoły informacje o charakterze regulacyjnym, prawnym, organizacyjnym i metodycznym, zapoznaje się z odpowiednimi dokumentami za pokwitowaniem.
  5. Informuje administrację o zaistniałych trudnościach i problemach.
  6. Przekazuje dyrektorowi informacje otrzymane na spotkaniach i seminariach niezwłocznie po ich otrzymaniu.

 Polecamy ciekawe artykuły Sekcja Opisy stanowisk pracy:

▪ Producent. Opis pracy

▪ Kierownik Projektu Marketingowego. Opis pracy

▪ Zastępca dyrektora ds. części technicznej. Opis pracy