Opis stanowiska zastępcy kierownika działu obsługi klienta. Pełny dokument

  1. Zastępca Kierownika Działu Obsługi Klienta podlega bezpośrednio Kierownikowi Działu Obsługi Klienta.
  2. W swojej pracy Zastępca Kierownika Działu Relacji z Klientami kieruje się:
  • ustawodawstwo „O bankach i działalności bankowej”,
  • dokumenty normatywne,
  • inne akty prawne dotyczące działalności bankowej,
  • instrukcje i polecenia administracji Banku,
  • instrukcje kierownika Działu Obsługi Klienta,
  • wymagania tego opisu stanowiska.
  1. W czasie nieobecności Zastępcy Kierownika Działu Obsługi Klienta (choroba, urlop, podróż służbowa itp.) jego obowiązki pełni osoba wyznaczona zarządzeniem Dyrektora Generalnego przedsiębiorstwa. Osoba ta nabywa odpowiednie uprawnienia i jest odpowiedzialna za wysoką jakość i terminowość powierzonych jej obowiązków.

Ii. Obowiązki zawodowe

Zastępca Kierownika Działu Relacji z Klientami

  1. Prowadzi negocjacje i doradza klientom banku oraz potencjalnym klientom w kwestiach otwierania rachunków, dokonywania płatności, trybu i prawidłowości egzekucji dokumentów bankowych, a także w innych kwestiach związanych z rozliczeniami i obsługą gotówkową w rublach i walutach obcych, kontrolą dewizową.
  2. Sporządza plan płatności i realizuje transakcje na rachunku korespondencyjnym, a także na rachunkach banków korespondentów.
  3. Kontroluje kwestie związane z przejmowaniem rachunków klientów przez uprawnione organy rządowe.
  4. Podpisuje przychodzące i wychodzące dokumenty płatnicze i kasowe przedstawiane przez klientów oraz dokumenty pamiątkowe sporządzone przez pracowników Działu.
  5. Prowadzi korespondencję z ukraińskimi i zagranicznymi osobami prawnymi oraz osobami fizycznymi w sprawach wchodzących w zakres kompetencji Departamentu.
  6. Zapewnia wysoką jakość obsługi klientów banku i rozwiązuje problemy organizacyjne.
  7. Monitoruje wszelkie operacje wykonywane przez Departament oraz zapisy księgowe dokonywane w „Dniu Operacyjnym Banku” w zakresie określonym przez Kierownika Departamentu, przedstawia Kierownikowi Departamentu propozycje podziału obowiązków pomiędzy pracownikami Departamentu, i przyczynia się do podnoszenia poziomu zawodowego pracowników Katedry.
  8. Monitoruje terminowość przetwarzania dokumentów rozliczeniowych i pieniężnych zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem obiegu dokumentów.
  9. Ocenia i analizuje pracę Departamentu z klientami, prowadzi badania marketingowe działalności bankowej, jej konkurencyjności, określa potrzeby i wymagania klientów w zakresie poszczególnych produktów bankowych.
  10. Zapewnia współpracę z innymi pionami strukturalnymi banku w kwestiach współpracy z klientami, terminowe przekazywanie informacji do Działu Księgowości i Sprawozdawczości w celu przygotowania raportów bankowych.
  11. Działa, aby przyciągnąć nowych klientów.
  12. Pełni funkcję kierownika Działu Obsługi Klienta w przypadku jego całkowitej nieobecności.

III. Prawa

Zastępca Kierownika Działu Relacji z Klientami ma prawo do:

  1. Wymagać od pracowników Departamentu dostarczenia niezbędnych dokumentów i informacji do pracy z klientami i przeprowadzania operacji bankowych.
  2. W przypadku niezastosowania się lub naruszenia poleceń Zastępcy Szefa Działu Obsługi Klienta może on przygotować propozycje zastosowania środków dyscyplinarnych wobec konkretnych pracowników Działu, a także poruszyć kwestię nagradzania pracowników, którzy wnieśli istotny wkład do rozwiązywania zadań powierzonych Departamentowi.
  3. Żądanie od pionów strukturalnych Banku dostarczenia pełnych informacji niezbędnych do działalności Departamentu, samodzielnego rozwiązywania kwestii organizacyjnych, produkcyjnych i innych związanych z działalnością Departamentu.

IV. Odpowiedzialność

Zastępca Kierownika Działu Obsługi Klienta odpowiada za:

  1. naruszenie wymagań obowiązujących przepisów;
  2. niezastosowanie się do wymagań i poleceń Prezesa Zarządu Banku i jego zastępców, głównego księgowego Banku oraz kierownika Departamentu Obsługi Klienta;
  3. terminowe i wysokiej jakości wykonywanie powierzonych mu zadań;
  4. rzetelność i obiektywność informacji przekazywanych przez Departament, prawidłowość dokumentów;
  5. zapewnienie bezpieczeństwa informacji poufnych dotyczących Banku i klientów oraz dokonywanych transakcji;
  6. przestrzeganie wymagań niniejszej Instrukcji, przestrzeganie dyscypliny pracy i produkcji oraz regulacji wewnętrznych Banku.

▪ Operator komputera. Opis pracy

▪ Rekruter. Opis pracy

▪ Producent osłonek do kiełbas naturalnych. Opis pracy